Bank Millennium Bim po raz drugi z tytułem najlepszego banku w Mozambiku

Magazyn Global Finance wyróżnił bank Millennium Bim tytułem „Najlepszego banku elektronicznego w Mozambiku w 2020 roku”.

Photo by Chronis Yan on Unsplash

Według słów dyrektora wydawnictwa, Josepha Giarraputo, nagroda ta przyznawana jest instytucjom, które „wprowadzają zmiany prowadzące do nowej rzeczywistości bankowej”. Podkreślał też fakt, że obecna sytuacja pandemii znacznie przyśpieszyła rozwój bankowości elektronicznej, warto jednak zaznaczyć, że istnieją banki, które od dawna podążają tą drogą.

Jak twierdził prezes i dyrektor generalny banku, José Reino da Costa, Millennium Bim „niewątpliwie przyczynił się do szybkiego zapewnienia dostępu do świata bankowego i finansowego wielu mieszkańcom Mozambiku i dlatego właśnie stał się on najczęściej nagradzanym bankiem w tym kraju, z dorobkiem ponad 100 międzynarodowych nagród”.

Millennium bim powstał 25 października 1995 roku w wyniku strategicznego partnerstwa zawartego pomiędzy portugalskim bankiem Banco Comercial Português (obecnie Millennium bcp) i rządem Mozambiku. Jeden z największych banków w Mozambiku.

Źródła:

https://www.dinheirovivo.pt/banca/millennium-bim-melhor-banco-digital-mocambique-pela-segunda-vez/

Millennium Bim voted “Best Digital Bank in Mozambique” for the second time

Millennium Bim Eleito “Melhor Banco Digital de Moçambique” pela Segunda Vez

Podziel się na:

Czytaj więcej