Samara pomaga przejść na zieloną energię

Z misją przejścia na czystą energię w gospodarstwach domowych przybywa hiszpański start-up Samara – firma clean tech przemienia domy w inteligentniejsze, wydajniejsze i bardziej zrównoważone miejsca do życia.

Zielono mi

Przejście na czystą energię znajduje się na czele programu ochrony środowiska w całej Europie. Mając ambitne cele osiągnięcia Net Zero, cały kontynent ściga się, aby stać się bardziej zrównoważonym pod względem zużycia energii. Mając na celu pomóc gospodarstwom domowym w przejęciu większej kontroli nad zużyciem energii i przekształceniu się w ekologię, Samara zabezpieczyła 2 miliony euro w ramach finansowania wstępnego.

Samara

Runda finansowania dla start-upu z siedzibą w Madrycie była prowadzona przez Seaya i Pelion Green Future. Seaya to wiodący europejski i latynoamerykański fundusz Venture Capital stojący za takimi jednorożcami, jak Wallbox, Glovo i Cabify, a Pelion to niezależny holding inwestycyjny skoncentrowany na czystej energii, technologii i rozwiązaniach związanych z klimatem.
Firma jest zaangażowana w pomoc gospodarstwom domowym w kontrolowaniu i wytwarzaniu własnej energii poprzez usługi skoncentrowane na panelach słonecznych, ładowarkach EV oraz akumulatorach. Wykraczają jednak poza samą instalację techniczną urządzeń, oferując dodatkowo kompleksowe usługi doradcze świadczone przez kierowników ds. energii i inżynierów, którzy wykorzystują technologię do usprawnienia procesu zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym.
W ten sposób Samara oferuje przejrzystą i spersonalizowaną usługę dla każdego gospodarstwa domowego, ułatwiając klientom przyjęcie zielonej energii, biorąc pod uwagę ich indywidualne potrzeby i okoliczności łagodzące. Firma szczyci się również długoterminową obecnością – przyznając, że przejście na zieloną i czystą energię to nie tylko rozwiązanie z dnia na dzień, ale raczej długoterminowa strategia, która wymaga ciągłego przeglądu.

Cele start-upu

Towarzysząc gospodarstwom domowym w przejściu na bardziej wydajny model energetyczny, Samara ma na celu pomóc hiszpańskim gospodarstwom domowym w walce z kryzysem klimatycznym i zmniejszeniu ich śladu węglowego. Demokratyzuje również dostęp do odnawialnej technologii słonecznej, tradycyjnie zmonopolizowanej przez duże firmy.
Manel Pujol, współzałożyciel firmy Samara, wyjaśnił: „Nasi inżynierowie i menedżerowie ds. energii aktywnie towarzyszą użytkownikowi podczas całego procesu. Łączymy cyfrowe narzędzia do instalacji i konserwacji z czynnikiem ludzkim, aby zaoferować pełne doświadczenie… Chcemy, aby klient stał się małym producentem, ułatwiającym mu niezależność energetyczną dzięki narzędziom cyfrowym i poradom naszych ekspertów.”
Start-up informuje, że dzięki ich usługom gospodarstwa domowe mogą zaoszczędzić do 70% na rachunkach za prąd. Bycie samowystarczalnym naprawdę się opłaca na coraz bardziej burzliwym rynku energii, a Samara chce to wzmocnić. Oprócz oszczędności ekonomicznych istnieje również element zrównoważonego rozwoju. Punkt, który podkreślił Ivan Cabezuela, współzałożyciel: „Gospodarstwa domowe są coraz bardziej świadome walki ze zmianami klimatycznymi, a konsumpcja własna ma pozytywny wpływ na środowisko: produkując i zużywając własną energię słoneczną, przeciętne gospodarstwo domowe unika emisji 1,2 tony CO2 rocznie”.
Samara z pewnością posiada interesującą i unikalną ofertę na rynku energetycznym – i taką, która ma kluczowe znaczenie na drodze do zerowej wartości netto.

Aleksandra Chrzęst

Źródła:

https://www.eu-startups.com/2022/06/madrid-based-samara-scores-e2-million-to-help-households-transition-to-green-energy/

Podziel się na:

Czytaj więcej