Wycieczkowce wracają na Wyspy Kanaryjskie

Rząd Autonomiczny Wysp Kanaryjskich podjął decyzję o wznowieniu ruchu dla wycieczkowców. Pierwsze statki TUI Cruises i Hapag Lloyd Cruises dotrą na ten hiszpański archipelag na początku listopada.

Photo by chris ®️ on Unsplash

Firmy otrzymały zezwolenie na obsługę rejsów wycieczkowych między portami Archipelagu od 5 listopada pod warunkiem bezwzględnego przestrzegania protokołu sanitarnego aby zagwarantować bezpieczeństwo zarówno turystom, jak i mieszkańcom wysp.

W portach przyjęte zostaną jednak tylko te jednostki, których wszyscy pasażerowie posiadają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, a pokład zajęty jest maksymalnie w 70 proc. Ponadto, konieczne jest wykupienie przez firmy polisy ubezpieczeniowej obejmującej leczenie możliwych przypadków COVID-19 wśród pasażerów. Muszą one również zawrzeć umowy ze szpitalami i hotelami na każdej z wysp na wypadek konieczności kwarantanny oraz oczywiście zapewnić specjalny plan dezynfekcji statków i zatrudnienia personelu medycznego na pokładzie.

Źródła:

https://www.pb.pl/wyspy-kanaryjskie-przywracaja-ruch-wycieczkowcow-1005746

https://portalcruceros.cl/canarias-autoriza-operaciones-de-cruceros-entre-puertos-de-las-islas-a-partir-del-5-de-noviembre/

https://www.hosteltur.com/139963_canarias-recibira-cruceros-desde-el-5-de-noviembre.html

Podziel się na:

Czytaj więcej