Porozmawiajmy o Twoim biznesie- Fabryka korka

Kto z Was wie, że korek to nie tylko butelki do wina? Chcielibyśmy dziś Wam przedstawić Fabrykę Korka – sklep internetowy z rzemiosłem z Portugalii Agnieszki Celejewskiej, oferujący oryginalną biżuterię oraz akcesoria wykonane z portugalskiego korka. Przekonajcie się jaki piękny i niebanalny jest korek.

Czym jest Fabryka korka?

Fabryka Korka to sklepu z rzemiosłem portugalskim, który istnieje na rynku od 2020 roku. Fabryka Korka to na tę chwilę przede wszystkim korkowa biżuteria oraz akcesoria damskie i męskie. Znajdziecie tutaj między innymi kolczyki, naszyjniki, bransoletki, torebki, portfele, zegarki, paski do spodni, muszki, podkładki na stół czy wachlarze łączące portugalskie, lokalne wzory z ekologicznym, korkowym materiałem.

Jak wpadłaś na taki niebanalny pomysł?

Zaczęło się od przeprowadzki do Portugalii i poszukiwaniu pomysłu na biznes. Od zawsze chodził mi po głowie sklep internetowy, więc uznałam, że to może być dobry moment aby go otworzyć, tym bardziej, że pandemia sprawiła iż większość biznesów przeniosła się online. Do dalszego działania potrzebny był więc produkt. Chciałam znaleźć coś, co będzie unikatowe i
niszowe, oraz co będzie mi się podobało. Tak oto spacerując po turystycznej strefie Portimao i zwiedzając lokalne sklepiki natknęłam się na produkty z korka. Od razu się w nich zakochałam i zdecydowałam, że warto sprawdzić jak spodobają się polakom, przed wszystkim tym, którzy w Portugalii wcześniej nie byli. Rozdystrybuowałam kilka różnych produktów wśród znajomych i okazało się, że byli oni nimi zachwyceni i wyrazili chęć zakupu, co dało mi motywację do dalszego wdrażania projektu.

https://fabrykakorka.pl

Dlaczego korek jest wyjątkowy?

Korek jest bardzo ciekawym materiałem. Pozyskiwany jest z kory dębu korkowego (50% produkcji jest w Portugalii) w sposób, który nie uszkadza drzewa przez co rośnie ono dalej i po regeneracji można je ponownie wykorzystać do produkcji co czyni go surowcem odnawialnym. Korek to materiał ekologicznych, w pełni pochodzenia roślinnego a więc wegański. Produkty z korka to idealny wybór dla osób, którym losy naszej planety nie są obojętne. Korek naprawdę zaskakuje i zachwyca. Jest piękny i elegancki a zarazem miękki w dotyku, ekologiczny oraz wodoodporny. Produkowane są z niego nawet parasolki oraz buty. W dodatku korek to nie tylko akcesoria, ale również przemysł. Ciekawe jego wykorzystania to rozwiązania NASA, korkowa podłoga w barcelońskiej bazylice la Sagrada Familia, strój Lady Gagi, deska do surfowania słynnego hawajskiego surfera Garretta McNamara czy podłoga placu zabaw Jayang Play w Południowej Korei.

Brzmi naprawdę wyjątkowo.

To co wyróżnia firmę to przede wszystkim produkt. Fabryka Korka to pierwszy sklep internetowy dedykowany rzemiosłu portugalskiemu. Korek jest świetny dla osób kochających naturę, ideę zero waste czy slow life. Jest też idealny dla wszystkich, którzy lubią Portugalię oraz modne i ciekawe dodatki. Oczywiście poza tym w samym sklepie stawiam na świetną obsługę, szybką wysyłkę i elastyczność rozumianą jako spełnienie potrzeb klientów. Zdażyło mi się już zamawiać produkt, którego nie ma w sklepie na specjalne życzenie klientki albo zaprojektować torebkę uszytą z wybranych przez klientkę tkanin korkowych. Przy dużych zamówieniach jest też możliwość stworzenia własnego, korkowego produktu albo jego personalizacji na przykład poprzez dodanie własnego napisu na notesach korkowych przez co moja oferta skierowana jest również do firm.

A jak chciałabyś dalej rozwijać swoją działalność? Zdradź trochę jakie są dalsze plany?

Chciałabym stworzyć sieć punktów fizycznych w różnych miejscach w Polsce. Na początek chciałabym, żeby były one w postaci stoiska na lokalnych targach rękodzieła. Na tą chwilę pojawiliśmy się w Bydgoszczy i był to zdecydowany sukces. Chciałabym powielić ten model w innych miejscach tak, aby było można przyjść i zobaczyć o co chodzi z tym korkiem, dotknąć go i obejrzeć. Mało osób wie, że korek to nie tylko wino, więc bezpośredni kontakt z produktem przed zakupem, da duży efekt „wow”. Ponadto chciałabym dotrzeć z ofertą do firm. Produkty korkowe sprawdzają się świetnie w roli eko prezentow czy eko gadżetów dla klientów czy pracowników. Jako produkty ekologiczne, są idealne dla przedsiębiorstw, którym zależy na ochronie środowiska i budowaniu wizerunku marki ekologicznej. Zapraszam zatem do poznania korka, na pewno warto.

Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

Podziel się na:

Czytaj więcej