Portugalska firma EDP Renováveis wzmacnia swoją obecność w Polsce

Portugalska firma #EDPRenováveis wzmacnia swoją obecność w Polsce na kolejne 15 lat.

Spółka pod koniec roku poinformowała, że pozyskała nowy kontrakt na dostawę energii wiatrowej w Polsce.

Zgodnie z oświadczeniem na stronie Comissão do Mercado e dos Valores Mobiliários (Komisji Rynku i Papierów Wartościowych), nowy kontrakt obejmuje sprzedaż energii elektrycznej wyprodukowanej z 11 projektów lądowej energii wiatrowej o łącznej mocy 307 megawatów (MW) i planowany jest na kolejne 15 lat. Inwestycja ma się rozpocząć w 2021 i 2022 r., zwiększając portfolio EDPR w Polsce do 705 MW w 2022 r.

Jak czytamy w dalszej części oświadczenia, w zakresie czystej energii EDP zapewniła już 74% przewidywanej mocy wiatrowej i słonecznej o mocy 7 gigawatów (GW) na lata 2019–2022, jak ogłoszono w Strategic Update w marcu 2019 r. i „będzie nadal analizować i rozwijać rentowne projekty”.

#EDPRenewables jest liderem sektora energii odnawialnych w Polsce i na świecie. Poza pozycją lidera zajmowaną na Półwyspie Iberyjskim, zajmuje także wyróżniającą się pozycję w brazylijskim sektorze energii elektrycznej. W sumie zarządza elektrowniami o łącznej mocy ponad 9000 MW w dwunastu różnych krajach.

W Polsce #EDPRenewables eksploatuje już siedem lądowych farm wiatrowych, które są zlokalizowane w pięciu regionach. Należą do nich wielkopolskie projekty Margonin oraz Pawłowo, położone w warmińsko-mazurskim Korsze, Iłża na Mazowszu, Radziejów w woj. kujawsko-pomorskim oraz leżące na Lubelszczyźnie Tomaszów i Tyszowce.

https://www.jornaldenegocios.pt/empresas/energia/detalhe/edp-renovaveis-lanca-11-novos-projetos-eolicos-na-polonia?fbclid=IwAR3q4KlbcWFatJ1TreGOd2K6w8bu6YUDMgQbNyHL5RlHhqP3OPuv7-p4c2Q

Photo by Vitor Pinto on Unsplash

Podziel się na:

Czytaj więcej