Argentyńska inwestycja Accenture – start-up Wolox

Pomimo pandemii duże firmy nadal inwestują w start-upy. Według raportu firmy ARCAP Consultancy w ciągu zaledwie pierwszego półrocza 2020 roku łączna kwota transakcji przekroczyła 40 tysięcy dolarów. Dobry przykład tej dynamiki przedstawia nowe przedsięwzięcie Accenture, międzynarodowej firmy świadczącej usługi outsourcingowe i technologiczne, która ogłosiła przejęcie fabryki oprogramowania, start-upu Wolox, założonej przez Seven Argentina w 2012 roku.

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Globalny gracz – Accenture

Accenture to wiodąca na świecie firma świadcząca profesjonalne usługi w zakresie strategii, doradztwa, technologii interaktywnych i operacji. Przedsiębiorstwo działa w ponad 40 branżach. Swój sukces opiera na latach doświadczeń oraz pracownikach, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Korzystając z największej na świecie sieci inteligentnych centrów operacyjnych oraz zaawansowanej technologii, Accenture obsługuje klientów w ponad 120 krajach. Według danych firmy Kantar, przedsiębiorstwo jest dziewiątą najbardziej wartościową marką technologiczną. Wartość marki oscyluje w granicach 41,4 mln dolarów.

Wolox

Wolox, którego siedziba aktualnie znajduje się w Buenos Aires, to start-up
zatrudniający około 300 osób. Jego biura można spotkać w takich krajach, jak Kolumbia, Chile, Meksyk oraz Stany Zjednoczone. Firma została założona przez siedem osób: Matus Williams, Nicolas Maggi, Pablo Giorgi, Luciano Zamin, Santiago Samara i Guido Marutis Blas, a początkową inwestycją w pomysł było całe 0 peso. Od 2012 roku założyciele koncentrują się na przekształcaniu przemysłu poprzez technologię. Model biznesowy start-upu opiera się na dostarczaniu klientom nowoczesnych rozwiązań chmurowych. Firma, która składa się z zespołu wyszkolonych programistów, wspiera start-upy nieposiadające wewnętrznego CTO.
Wolox zapewnia również szkolenia w zakresie technologii cyfrowej dla
przedsiębiorstw niezwiązanych z technologią. Multidyscyplinarne zespoły start-upu tworzone są przez ekspertów branżowych i biznesowych, projektantów UX / UI, projektantów oprogramowania, architektów, a także inżynierów. Obecną dyrektor generalną firmy Wolox jest Augustina Finishers, która nie jest pierwszą kobietą-liderką firmy. W 2017 roku stanowisko dyrektor generalnej przejęła Luciana Resnik, inżynier komputerowa, która ukończyła Buenos Aires Technological
Institute (ITBA). Wśród klientów Wolox można znaleźć największych graczy z branży, mi.n. Amazon Web Services, Google Cloud, IBM i Endeavour.

Wspólna idea

W ciągu najbliższych trzech lat Accenture przeznaczy łącznie 3 mld dolarów, a przy integracji obu firm pracę znajdzie 70 000 osób. Według międzynarodowych koncernów przejęcie Wolox przez Accenture pozwoli
na przeprowadzenie licznych zmian w usługach, które świadczone są na rzecz klientów, udziałowców i partnerów. Ponadto, dołączenie zespołu Wolox zwiększy możliwości Accenture Cloud First, ponieważ zespół start-upu w unikalny sposób łączy rozwój chmury z najnowocześniejszymi projektami oraz technologiami. W rezultacie możliwe jest osiągnięcie transformacji biznesowej służącej do pomagania klientom w przyspieszeniu ich modernizacji cyfrowej oraz wprowadzeniu innowacji. Dla Wolox dołączenie do Accenture to przede wszystkim szansa na zwiększenie zasięgów i wpływów w regionie Ameryki Łacińskiej.

Źródła:

https://infotechlead.com/bpo/accenture-buys-argentina-based-digital-
solutions-company-wolox-64950

https://www.bnamericas.com/es/noticias/accenture-adquiere-wolox-
impulsando-la-nube-primero-y-las-capacidades-de-transformacion-digital-en-argentina-y-sudamerica

https://www.sproutwired.com/accenture-buys-an-argentine-startup-and-is-
investing-3000m-which-sets-it-apart/

https://nearshoreamericas.com/accenture-buys-argentinas-wolox-to-grab-a-
larger-slice-of-latam-cloud-market/

Podziel się na:

Czytaj więcej