Nieruchomość w Hiszpanii lub Portugalii? To możliwe!

Co jest ważne przy zakupie nieruchomości w Portugalii lub Hiszpanii? Tłumacz przysięgły portugalskiego oraz hiszpańskiego pomoże w przygotowaniu stosowanych dokumentów. To dobre rozwiązanie dla osób, które planują zakup nieruchomości za granicą.

fot. Łukasz Zakrzewski

Zakup domu lub mieszkania w ciepłych krajach może wydawać się niemożliwym do spełnienia marzeniem. Pokazujemy, że jest wręcz przeciwnie! Wspieramy przy tym kupców zarówno na etapie poszukiwania nieruchomości, jak i finalizacji transakcji.

Ceny nieruchomości w Portugalii i Hiszpanii stają się coraz bardziej przystępne. W cenie wolnostojącego domu wybudowanego w Polsce można zakupić piękną willę w niedużej odległości od morza czy oceanu. To korzyść nie tylko z perspektywy zmiany miejsca zamieszkania, ale także w zakresie inwestycji w nieruchomości, które można wynajmować turystom o każdej porze roku. Przykładowy urlopowicz na pewno chętniej wynajmie zagraniczny apartament od rodaka – brak barier komunikacyjnych, wspólne tematy o własnym kraju oraz pomoc ze strony właściciela apartamentu okazują się bezcenne. Coraz większą popularnością cieszy się również przeprowadzka do Hiszpanii czy Portugalii na jakiś czas, na stałe a nawet na emeryturę. Jak się okazuje, koszty życia mogą tam być nieco wyższe lub porównywalne do kosztów utrzymania w Polsce.

Realizację zakupu nieruchomości w Portugalii lub Hiszpanii można rozpocząć właśnie teraz: warto przygotować plan, oszczędzać pieniądze oraz skonsultować zamiary ze specjalistami w branży. Osobą, która udziela wsparcie już na etapie poszukiwania nieruchomości, jest profesjonalny tłumacz portugalskiego lub hiszpańskiego.

Zakup nieruchomości w Portugalii

Poszukiwanie wymarzonego domu, willi, apartamentu lub innej nieruchomości w Portugalii to dopiero początek przygody. Obiektów mieszkalnych lub działek na sprzedaż można szukać na polskich portalach, jednak bardziej popularną oraz praktykowaną metodą jest odwiedzanie zagranicznych serwisów, stworzonych najczęściej w języku portugalskim lub angielskim. Istotnym czynnikiem jest umówienie się na spotkanie w celu prezentacji nieruchomości przez właściciela bądź agencję nieruchomości. Jako Centrum Tłumaczeń współpracujemy z agencjami, które pośredniczą w znalezieniu obiektów mieszkalnych w Portugalii. Sami jesteśmy gotowi pomóc już na etapie tłumaczenia korespondencji lub bezpośrednich rozmów.

Ważne, by zainwestować również w profesjonalną poradę prawną. Może to nieco zwiększyć początkowe koszty, ale w perspektywie czasu pozwoli na zaoszczędzenie wielu pieniędzy oraz stresu. Istotne będą konsultacje prawnika w urzędzie skarbowym lub biurze rejestru gruntu czy też przy szeregu innych formalności takich jak sporządzenie stosownych pełnomocnictw notarialnych oraz umowy kupna sprzedaży nieruchomości, analiza jej stanu prawnego oraz sprawdzenie stanu opłat oraz ewentualnych zezwoleń, pomoc przy wpisach we właściwych urzędach i jednostkach administracyjnych etc. W tej kwestii tłumacz przysięgły portugalskiego może okazać się niezbędny. W Portugalii na początku spisywana jest wstępna umowa, a dopiero później opracowywany jest końcowy kontrakt, tzw. escritura de compra e venda.

Nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii

W Hiszpanii gdzie wszystko odbywa się despacito (powolutku), zakup nieruchomości może jednak okazać się szybką transakcją. Podobnie jak w Portugalii, tak i tu warto wziąć pod uwagę wszelkie formalności, jak choćby skonstruowanie umowy rezerwacyjnej. Na miejscu wyrabia się także wymagany przez prawo dla obcokrajowców hiszpański numer  N.I.E. (numero de identificacion de extranjero).

Jako specjaliści będziemy wsparciem na każdym etapie tej transakcji. Przy realizacji takich marzeń można żyć według hiszpańskiego powiedzenia mas vale tarde que nunca (lepiej późno niż wcale). Jesteśmy pewni, że zakup nieruchomości w Portugalii lub Hiszpanii będzie dobrym krokiem w stronę spokojnej i zarazem wyjątkowej przyszłości.

Podziel się na:

Czytaj więcej