Finalistą, który już 20. maja 2021 r. będzie reprezentował Amerykę Łacińską w wielkim finale Seedstars World, jest Pegasi. Chilijski start – up zmierzy się z Fulfillment Bridge (Tunezja), Finology (Malezja), IMAN (Uzbekistan) i Ladda (Nigeria), które razem z Pegasi, pokazały, że bez względu na to, jak trudne mogą być czasy, innowacje pozostają ważną częścią życia codziennego.
Seedstars World
Seedstars World to konkurs, którego celem jest pomoc firmom w rozwoju na rynkach wschodzących. W czasie trwania naboru napłynęło ponad 4000 wniosków z całego świata, z których do udziału w lokalnym etapie wybrano tylko 94 nowych firm. Zwycięzcy zostali następnie poddani testowi, w ramach którego wzięli udział w inicjatywie Seedstars: Investment Readiness – nowoczesnym i spersonalizowanym programie pomagającym start-upom w przygotowaniu się do inwestycji. W rezultacie ze sceny lokalnej do finałów regionalnych awansowało tylko 20 grup, a z nich wybrano jedynie 5 finalistów do udziału w ostatnim etapie konkursu. Pięć start-upów będzie miało szansę na zdobycie nagrody głównej w wysokości 500 000 dolarów. Oprócz finansowania nagrody głównej, w konkursie zostaną również przyznane nagrody dla najlepszych start- upów w poszczególnych kategoriach m.in.: EdTech (Education Technology) ICT Accessibility by MADA, Women’s Empowerment, Climate Change and Child Development.
Medyczne big data
70% informacji na temat zdrowia w Ameryce Łacińskiej znajduje się nadal na papierze, co sprawia, że w krytycznych sytuacjach takie zasoby są niedostępne. Aktualnie brak rzetelności testów i naruszenia prywatności pacjentów są powszechne w nie – cyfrowym systemie opieki zdrowotnej. W Ameryce Łacińskiej 1na 10 hospitalizacji pacjenta wiąże się z działaniami niepożądanymi, a w 3 na 100 przypadków powoduje śmierć pacjenta. Połowę udokumentowanych zdarzeń niepożądanych można by rozwiązać za pomocą łatwo dostępnej dokumentacji medycznej, która proaktywnie wspiera podejmowanie decyzji klinicznych. Start- up Pegasi w celu rozwiązanie tego problemu, zaproponował stworzenie taniego „EHR” (Elektroniczna Karta Zdrowia), która działa w trybie offline i online, zapewniając anonimowość danych oraz umożliwiając monitorowanie dużych zbiorów danych dotyczących chorób epidemicznych. Tym sposobem informacje zdrowotne są dostępne oraz jasne dla pacjentów, lekarzy czy usługodawców w krajach rozwijających się.
Przyszłościowe rozwiązanie
Pegasi jest platformą systemu informacji medycznej zgodną z ustawą HIPAA, która obsługuje informacje kliniczne, administracyjne i finansowe, agregując je w czasie rzeczywistym w celu wykrywania chorób endemicznych oraz epidemicznych. Start- up wykorzystuje swoją czterostopniową metodę do strukturyzowania, przetwarzania, przetrzymywania i analizowania informacji dotyczących opieki zdrowotnej. Pegasi Med obejmuje ponad 30 specjalności medycznych, jest dostępny za pomocą dowolnego inteligentnego urządzenia oraz zbudowany przy użyciu międzynarodowych standardów zarządzania danymi klinicznymi. Co więcej, jest w pełni zgodny z HIPAA / HITECH, a także wykorzystuje rozwiązania maszynowe do wspierania podejmowania decyzji klinicznych. W skali globalnej, zbiory danych Pegasi Med tworzą Pegasi BI. Pegasi BI służy do analizy informacji klinicznych za pomocą zaawansowanych pulpitów nawigacyjnych i modeli sztucznej inteligencji. W rezultacie możliwym jest tworzenie wczesnych ostrzeżeń o epidemii, lokalizowanie chorób endemicznych, ulepszanie badań medycznych poprzez przegląd danych prospektywnych i retrospektywnych oraz zapewnienie pacjentowi kompleksowej opieki. W przeciwieństwie do siostrzanych rozwiązań, Pegasi dostarcza swoją alternatywę po znacznie niższych kosztach jednocześnie wykorzystując najnowszą technologię (AI + Big Data).
Źródła: